Kokius langus išsirinkti?

Renkantis langus svarbu rasti geriausią sprendimą iš visos langų įvairovės. Reikia atsižvelgti į jūsų gyvenamosios vietos interjerą, vietą, savo skonį, poreikius bei finansinius lūkeščius. Tai ne vienkartinė investicija namams, todėl būtina pagalvoti apie tolimą ateitį. Ne visada pigesnis variantas užtikrins kokybę. Svarbi ne tik langų rūšis, bet ir įmonė, kurią pasirinksite, nes nuo to priklausys ir langų montuotojų profesionalumas. Tinkamai pasirinkti langai užtikrins gerą namų apšvietimą bei puikiai išreikš interjero stilių.

eukera plastiko langai

  1. Norintiems daugiau jaukumo, natūralumo verta investuoti į klasikinius medinius langus. Jie ypač tinka gyvenantiems už miesto, nuosavame name. Galima rinktis tam tikrą medienos rūšį (ąžuolas, pušis, maumedis, eukaliptas, raudonmedis ir kita), apdailos medžiagas, dažyti įvariomis spalvomis, pagal klientų poreikius. Taip nesunku sukurti savitą bei įdomų langų variantą. Vienas didžiausių šių langų privalumų yra tai, kad juos galima derinti prie įvairaus namų interjero, jie, atsižvelgiant į gyvenamąjį būstą, puikiai derinami tiek šiuolaikinėje, tiek senovinėje interjero aplinkoje. Langai puikiai palaiko drėgmės lygį ir šilumą namuose.

Medinių langų rūšys skirstomos pagal šalis: europinio, skandinaviško, daniško, angliško tipo. Stiliai skiriasi dydžiu, atidarymo/uždarymo mechanizmu, o rėmų skaičius labai įvairus: gali būti ištisinis langas su vienu rėmu, arba daug rėmelių, kurie sudaro vaizdą, kad langas yra sudarytas iš daug mažų langelių. Medinius langus galima nuolat atnaujinti, o apsigalvojus pakeisti spalvą. Geros medienos pasirinkimas užtikrina, kad gaminys nedesiformuos. Šie langai taip pat mėgstami dėl galimybės rinktis medienos rūšį, įvairias spalvas, dizainą, formas. Langai yra atsparūs esant ekstremalioms klimato sąlygoms, todėl jie yra populiariausi Skandinavijos šalyse, tačiau ilgaamžiskumo garantija suteikiama tik 10-čiai metų.

2.                   Bene populiariausia langų rūšis yra plastikiniai langai, nes jų kokybės ir kainos santykis yra priimtiniausias. Taip pat pasižymi termiškai efektyviausio produkto savybėmis –  geras sprendimas taupantiems, nes yra pigūs, patogūs, sulaikantys šilumą bei reikalauja mažai priežiūros. Jų ilgaamžiškumas yra gamybiškai patvirtintas ir įrodytas jau daugiau nei 30 metų.

 

Daugelis pirkėjų renkasi baltos spalvos langus, tačiau šiuo metu rinkoje ypač populiarų rinktis nestandartinę spalvą iš plačios spalvų paletės. Rėmo spalvos pasirinkimas pravartus tuo, jog kitaip nei medinių langų, šių nereikia dažyti ar kitaip atnaujinti. Kitas privalumas yra tai, jog stiklo storis gali varijuoti nuo 8 iki 47 milimetrų. Kuo plonesnis stiklas –  tuo geresnė garso izoliacija. Sandarumą, esant prastoms klimato sąlygoms, pvz. stipriam vėjui, užtikrina sandarinimo tarpinės ir stiprūs metaliniai sutvirtinimo profiliai, o už gerą šilumos izoliaciją atsakingos langų kameros. Rinkoje yra gaminami langai iš 4-6 kamerų profilių. Tačiau ne tik kamerų skaičius, bet ir langų rėmų storis bei armavimo būdas nulemia langų izoliacines savybes. Plastikiniai langai yra atsparūs rūdims, korozijai, pūvimui, nesideformuoja ir kitaip neišsikreipia.

3.                   Ilgaamžiškumą užtikrina ir aliuminiai langai. Šie ir ilgiausiai išsilaiko (mažiausiai 80 metų), ir nerūdija. Tačiau tam, kad užtikrinti šias savybes, langus būtinai turi montuoti kvalifikuotas darbuotojas. Spalvų įvairovė taip pat nenuvilia, tik kitaip nei medinių langų, jų spalva išlieka labai ilgai ir juos yra lengva prižiūrėti. Puikiai izoliuojamas garsas, šiluma, taupoma energija. Tokie langai yra ekologiškiausias variantas, neteršia aplinkos, nes neturi savyje jokių kenksmingų medžiagų. Atsižvelgiant i šiuolaikinio pasaulio užterštumo lygį, tai labai puikus pasirinkimas kiekvieniems namams. Pagrindinis šių langų trūkumas –  tai didesnis jų šilumos pralaidumas. Taip pat šie langai yra brangiausi Lietuvoje, todėl ne kiekvienas gali juos sau leisti pirkti.


Reader's Comments »

  1. By Tomas on March 28, 2014 at 12:02 pm

    Taip pat ne ką mažiau svarbu renkantis plastikinius langus – atkreipti dėmesį ir į langų termoizoliacinius parametrus – tai svarbu dėl to, kad būtumėte užtikrinti, kad neprarasite šilumos.