Grindų įrengimas

Grindų įrengimui surinkta 12 žmonių brigada.

Jos parinktos pagal tai,  jog pastate numatomi dideli žmonių srautai, legva valyti, bus sandėluojamos maisto prekės.

Keraminių plytelių grindys pirmiausiai rūšiuojamos pagal matmenys ir spalvą. Prie betono pagrindo jos klijuojamos cemento ir smėlio skiedinio.

Betono pagrindas nuvalomas ir sudrėkinamas vandeniu. Ant sienos, pažymėjus grindų paviršiaus lygį, klojami dvimete liniuote su gulsčiuku plytelių žyminiai. Grindys klojamos su nuolydžiu, kad vanduo tekėtų į trapus.

Plytelės pradedamos kloti nuo labiausiai nuo durų nutolusio kampo. Cemento smėlio skiedinys skleidžiamas 10…15mm storio, apie 1m. ilgio juosta, 0,2…0,3m. platesnė už plytelių eilę. Suklojus 5 ar 6 plyteles, ant jų viršaus uždedamas lygus tašelis ir per jį stuksenant plaktuku suklotos plytelės išlyginamos.

Padengtą plytelėmis paviršių rekomenduojama užberti drėgnomis pjuvenomis. Po 1 ar 2 parų siūlės tarp plytelių užliejamos skystu cemento ir smėlio skiediniu. Skiediniu išteptas grindų paviršius nuvalomas drėgnomis pjuvenomis. Skiediniui sustingus grindys nuvalomos drėgnu audiniu ir nuplaunamos.

Gretimų plytelių paviršiai keraminių plytelių grindyse gali nesutapti ne daugiau kaip 1mm. Siūlių tarp plytelių plotis turi būti vienodas.

Saugus darbas.

Darbo vietai apšviesti elektros lempas reikia kabinti ne žemiau kaip 2,5m. nuo grindų paviršiaus, o elektros įtampa turi būti ne didesnė kaip 36V.

Elektrinius įrankius draudžiama įjungti, kai jie yra prispausti prie pjaunamojo ruošinio. Visi elektriniai įrankiai turi būti tinkami ir turėti saugos priemones. Darbo metu įrankio elektros variklio negalima kaitinti iki didesnės kaip 70oC temperatūros.