Kokią stogo dangą išsirinkti?

Stogo dangos pasirinkimas yra pagrindinis dalykas, į kurį turime atkreipti dėmesį, kai ruošiamės dengti ar remontuoti stogą. Labai svarbu pasirinkti tinkamos medžiagos dangą, priklausomai nuo klimato, kuriame gyvename, nuo pačio stogo ir, žinoma, nuo savo finansinių galimybių.

Stogo dangų yra pačių įvairiausių:

  1. Plytelės/trinkelės. Paprastai ši danga yra pagaminama iš betono ir gana dažnai yra pasirenkama prekybos centrų savininkų. Tai vienas pigiausių būdų, kuriuo galime dengti šlaitinius stogus. Vienam kvadratiniui metrui ploto reikėtų apie 10 tokių betoninių plytelių, todėl darbai yra atliekami gana greitai. Tačiau, jei stogo forma yra sudėtinga ir reikia daug pjaustymo, šis stogo dengimo būdas nelabai tinka.
  2. Čerpės. Stogai, padengti šia danga yra žymiai gražesni, nei padengti plytelėmis. Čerpės turi nuostabią tekstūrą, spalvas ir formą.
  3. Molis. Molis yra brangesnis pasirinkimas, nei, pavyzdžiui, betonas (maždaug 20 %). Taip yra todėl, kad molio danga su kiekvienais metais tik gerėja.
  4. Akmens plytelės. Pigus ir gana liaudiškas metodas žmogui, kuris vertina tradicijas ir natūralumą.
  5. Šiferio lakštai. Ši medžiaga gerai atrodo tiek prie tradicinio tiek prie modernaus namo dizaino. Kaina vidutinė. Jie yra tinkami plokštiems stogams, o privalumų tikrai nemažai: atsparumas ugniai, pelėsiui, kenkėjams, drėgmei, puvimui, šalčiui ir kitiems klimato pokyčiams, apsauga nuo ultravioletinių spindulių ir puikus garsų izoliavimas. Spalva nuo saulės neišblunka.
  6. Metalas. Tai vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Metalo danga gali būti gaminama iš vario, cinko, švino, plieno. Labai tinka vėjuoto klimato zonose. Ši danga gali laikyti ilgiau nei 50 metų. Metalo lakštai yra padengiami specialiomis medžiagomis, kurios apsaugo nuo rūdžių.

Kaimo turizmo sodyboms, vienkiemiams ar kitiems pastatams, kurie simbolizuos senovinę aurą, arba, jei žmonės nori tiesiog grįžti prie natūralumo, galima rinktis šiaudinius stogus. Šiaudai puikiai tinka ir norint restauruoti seną stogą. Tačiau tai nėra labai pigus pasirinkimas, be to jam prireiks nemažai priežiūros.
Dar natūralesnis sprendimas yra žalieji stogai. Toks stogas yra padengtas dirvožemiu arba augalijos sluoksniu. Čia svarbiausia yra apgalvoti hidroizoliacines detales ir sodinimo tvarką. Vieni teigia, kad tokie stogai suteikia daug aplinkosauginės naudos, tačiau šį faktą yra sunku pagrįsti.

 

Apie stogo šiluminę izoleciją.

Stogas be problemų…

 

 

 


Leave a Reply